تبلیغات
کانون فرهنگی هنری شهید مطهری
 
 
 
شهر سرخنکلاته

سیزدهمین یادواره نمایندگان شهید استان گلستان

نویسنده : رابط فرهنگی | تاریخ : 12:17 ق.ظ - پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393

سیزدهمین یادواره نمایندگان شهید استان گلستان شامگاه پنجشنبه هفته جاری و در شام غریبان وفات حضرت زینب (س) در گرگان برگزار می شود.

سیزدهمین یادواره حادثه یک 40 برگزار می شود / مردم گلستان نمایندگان فقید خود را شهید می دانند


به گزارش گرگان خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ براساس اعلام دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان، این مراسم همراه با نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله نورمفیدی بوده و در مصلی وحدت شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.

این نکوداشت با حضور و سخنرانی ˈدکتر علی مطهری  ˈ فرزند شهید آیت الله مرتضی مطهری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود....

.

.بیست و هفتم اردیبهشت در استان گلستان یاداور حادثه تلخی است که در آن روز وزیر وقت راه وترابری به همراه هفت تن از نمایندگان استان از سرزمین سبز گلستان به دیار حق عروج کردند.

حوالی ساعت هشت صبح روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۰ هواپیمای یاک۴۰ همراه مسافرانی شامل وزیر راه وترابری و معاونان وی، نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی دیگر از دست اندرکاران و کادر پرواز بمنظور افتتاح رسمی فرودگان گرگان از تهران عازم مرکز استان گلستان شد.

در این ساعت تعداد بسیاری از مردم و مسوولان استان گلستان در مقصد این هواپیما منتظر رسیدن اولین پرواز رسمی به فرودگاه گرگان بودند، اما دریغ که یاک ‎ ۴۰هیچگاه به مقصد نرسید و در جنگل های منطقه خرچنگ در حوالی ساری سقوط کرد.

در این حادثه جانگداز حجت الاسلام و المسلمین ˈ دکتر قربانعلی قندهاری  ˈ و مهندس ˈغلامعلی  هزارجریبی  ˈ نمایندگان گرگان و آق قلا، ˈسیدمنصور حسینیˈ نماینده مردم مینودشت و کلاله، ˈعلی کوهساریˈ نماینده رامیان، آزادشهر، فندرسک و چشمه ساران، ˈاترک طیارˈ نماینده مردم گنبدکاووس، ˈعظیم گلˈ نماینده بندرترکمن، بندرگز و کردکوی و ˈمحمدصادق صادقیˈ نماینده علی آبادکتول به دیار حق شتافتند.

از دیگرحاضران در این پرواز دکتر ˈرحمان دادمانˈ وزیر راه و ترابری، مهندس ˈحسن دهگانˈ و مهندس ˈمحمدجعفر بهرامیˈ معاونین وزیر، ˈمحمدرضا متقالچییˈ مدیر کل ساخت فرودگاه های کشور، ˈرضاقلی رستمیˈ مدیر عامل شرکت مترا، ˈجلیل رشیدیˈ ربیس اداره فنی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور بودند.

همچنین از دیگر مسافران این پرواز ˈمحراب حقگوچردهˈ معاون فنی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور، ˈارسلان رحمیˈ و ˈعلیرضا راهیˈ مدیرکل و کارشناس روابط عمومی، ˈمعمی هلاکوˈ عضو هیات مدیره شرکت بالاست راه آهن و نماینده سابق مردم آزادشهر و گنبدکاووس به ترتیب در مجلس چهارم و پنجم شورای اسلامی بودند.

ˈمحمود صفایی زادهˈ خلبان ناظر، ˈحیدرنبی قهرودیˈ و ˈسیداحمد جبرئیلیˈ عضو تیم حفاظت، ˈمحمود کاظمی رهبرˈ، ˈحسین کیانیˈ وˈعیسی یعقوبیانˈ عضو گارد امنیت پرواز، ˈحسن عقیلیˈ سر میهماندار، ˈندا کامیابیˈ میهماندار و چهار خلبان این پرواز که از کشور ارمنستان بودند، دیگر جان باختگان سقوط یاک۴۰ هستند.

ظهر چند روز بعد، فرودگاه گرگان با فرود پرواز حامل اجساد نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، اما خاطره تلخ از دست دادن بسیاری از خدمتگزاران کشوری و استانی برای همیشه باقی ماند.
برچسب ها : یادواره شهدای یاک 40 , یادواره ی شهدای نماینده گلستان , دکتر علی مطهری , سیزدهمین یادواره ی شهدای نماینده استان گلستان ,
 

آخرین مطالب

» تبریک به کانون السابقون ( یکشنبه 14 دی 1393 )
» هفته وحدت گرامی باد ( شنبه 13 دی 1393 )
» دومین طرح ملی جواد آل طاها(ع) ( جمعه 7 آذر 1393 )
» مراسم قوم بنی اسد ( پنجشنبه 15 آبان 1393 )
» برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی ( جمعه 9 آبان 1393 )